LOKALITA

Klub Arizona Coyotes leží na jihozápadě Spojených států ve státě Arizona. Ta je státem od 14. února 1912 a do Unie vstoupila jako 48. stát USA. Největším městem je Phoenix. Další tři největší města jsou Tucson, Mesa a Glendale.

Arizona je známá svým pouštním klimatem, výjimečně horkými léty a mírnými zimami, ale ve vyšších polohách jsou borovicové lesy a horské louky, které kontrastují s pouštěmi v nížinách. Sčítání lidu z roku 2006 ukazuje, že Arizona je nejrychleji rostoucím státem Spojených států.

Arizona hraničí se státy Nové Mexiko, Utah, Nevada a Kalifornie a s Mexikem na jihu. Kromě Grand Canyonu je v Arizoně soustředěno mnoho dalších národních parků, lesů, monumentů a indiánských rezervací.

Název Arizona je zkomolenina ze španělského árida zona, čili vyprahlá oblast. Existuje i alternativa, že jméno státu může pocházet i z indiánských jazyků.

Hlavním městem státu Arizona je Phoenix. Jedná se zároveň i o největší město Arizony a sídlo okresu Maricopa County.

Město bylo založeno 25. února 1881 a v jazycích indiánů bylo nazvané Hoozdo (doslova horoucí místo; dle kmene Navajo) a Fiinigis (dle kmene Apačů).

Phoenix je pátým největším městem USA. Rozkládá se na ploše 1230,5 km² a žije zde 1 660 272 obyvatel (k roku 2018).

Stadion kojotů Gila River Arena se nachází v Glendale - městě v okresu Maricopa County ležící zhruba 20 kilometrů od centra Phoenixu. K roku 2017 zde žilo 250 702 obyvatel. S celkovou rozlohou 160,49 km² byla hustota zalidnění 1 572 obyvatel na km².

© 2019 Hokejový blog. Autor Josef Hlaváč.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky