PROSPEKTI NA MISI

13.12.2020

Od 25. prosince do 5. ledna proběhne mistrovství světa hráčů do 20 let. Dějištěm šampionátu je kanadský Edmonton. Hrát se bude v tzv. "bublině" po vzoru letošního rozšířeného play off NHL. Super zprávou z pohledu fanoušků Arizony je ta, že na ledě stánku Rogers Place uvidíme i tři naše prospekty - Victora Söderströma (za Švédsko), Aku Rätyho (Finsko) a Johna Farinacciho (USA). Kdo z nich upeče placku?

"Je pro ně čest být na takovém turnaji. Jde o skvělou příležitost, jak reprezentovat svoji zemi. Vyzkouší si špičkovou úroveň hokeje," okomentoval nominaci vyslanců z arizonské líhně generální manažer pouštních psů Bill Armstrong. Všichni tři mladíci mimochodem prošli draftem NHL ve stejném roce - 2019.

Vizitky prospektů

Švédský obránce Victor Söderström byl na dražbě talentů vybrán už jako číslo 11. Na MS juniorů si zahraje podruhé v řadě. Na minulém šampionátu v Ostravě a Třinci zaznamenal v 7 zápasech 6 bodů s bilancí 1+5 a korunkám výraznou měrou pomohl k bronzovým medailím.

Finský pravý křídelník Aku Räty prošel draftem na 151. místě. MS "20" si stejně jako Victor zahraje druhý rok po sobě. Na akci v Česku, kde tým Suomi skončil čtvrtý, přitom urval 3 body (2+1) v 7 duelech.

Třetí borec, americký útočný univerzál a student Harvardu John Farinacci (76. na draftu), se juniorského podniku zúčastní ve své kariéře vůbec poprvé. Zajímavost: jedním z asistentů hlavního trenéra Spojených států Natea Leamana je Ted Donato, bývalý hráč NHL a Farinacciův strýc.

Body prospektů

Söderström, Räty i Farinacci půjdou do turnaje na přelomu roku slušně rozehraní (vzhledem k současné situaci ve světě to nemusí být samozřejmost).

Victor zapsal v této sezoně ve 2. švédské lize za AIK 12 klání a 6 bodů (1+5), Aku absolvoval v elitní finské soutěži za Kärpät 4 starty bez bodového příspěvku (+ za dvacítku Kärpätu přidal další 2 zápasy) a John si za Muskegon Lumberjacks v USHL, kde má na dresu přišité i "áčko", připsal 8 bodů (4+4) v 6 partiích.


zdroj: coyotes.nhl.com
zdroj obrázku (Söderström, Räty, Farinacci): coyotes.nhl.com

© 2019 Hokejový blog. Autor Josef Hlaváč.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky