DOBROVOLNÝ DRIL

21.11.2020

Odstartovala příprava na nový ročník NHL 2020/21, který začne... kdoví kdy. Předpoklad je 1. ledna, ale to je opravdu nejbližší (pracovní) termín. Spíš to vypadá na pozdější datum. Polovina ledna? Závěr? Tréninky na ledě v Gila River Areně jsou každopádně dobrovolné. Účastní se ten, kdo chce, má zájem nebo se aktuálně nerozehrává v nějaké jiné lize (Ilja Ljubuškin v KHL a Honza Jeník s Barrettem Haytonem ve Finsku). Jinak řečeno, nejde o oficiální předsezonní kemp.

Vzhledem k přetrvávající korona krizi platí pro tréninky jistá pravidla. Ligové protokoly například nařizují, aby se na ledě prohánělo v jednu chvíli maximálně 12 hráčů a borci před samotným drilem podstoupili test na covid (minimálně dvakrát za týden navíc dojde k dalšímu přetestování).

K těm, kteří se i přes zmíněná nepříjemná opatření nezdráhali tento týden do tréninkových dávek zapojit, patří Christian Dvorak, Christian Fischer, Alex Goligoski, Jordan Gross, Adin Hill, Clayton Keller, Phil Kessel, Darcy Kuemper, Jordan Oesterle, nová posila Tyler Pitlick a Derek Stepan.

"Tady jsem už jak doma," okomentoval návrat do Glendale útočník Stepan, jenž se se svou rodinou vrátil na jihozápad Spojených států z rodné Minnesoty už v září. "Je super být opět na stadionu a s klukama. Miluju to tu. Vidět trenéry, zázemí... Doufám, že se hokej brzo vrátí, zatím jsme najeli na tréninkovou rutinu, což je fajn."

Obránce Jordan Oesterle, který byl za své výkony v letošním rozšířeném play off zámořskými médii hodně chválen, si před odletem zpět do Arizony užil klasické sychravé podzimní počasí v domovském Michiganu. A stejně jako Step si teď i on klouzání na ledě v poušti velmi užívá:

"Je to skvělý. Je paráda zase získat ten pocit rutiny, kdy se denně vracíte do arény a vídáte se s personálem, trenéry, silovými kouči a ostatními kluky. Vidět tady ty známé tváře je jako závan čerstvého vzduchu, obzvlášť po tom, co všechno se ve světě v uplynulých sedmi měsících událo."

Spokojenost hlásí i Christian Fischer, který většinu času po minulé sezoně strávil ve Valley. Do Chicaga, kde se narodil, odletěl jen "na otočku" pozdravit rodinu a přátele:

"Úžasný pocit, že tady spolu můžeme být. Vždycky je lepší, když tvrdě makáte, trénujete a potíte se se svými spoluhráči, s nimiž budete v příštích několika měsících bojovat v utkáních o body. Je určitě lepší zahájit tento proces dřív, je to dobré pro týmovou chemii a nastavení vzájemných vazeb."

Onen poslední zmíněný fakt je adresován především na nově příchozí hráče jako třeba Tylera Pitlicka. "Zabruslit si s nimi, trénovat spolu, dát je do pohody než se pustíme do ostrého kempu a zápasů... Má to výhody," ví Fish.

V nadcházejících týdnech se ke stávající skupině borců budou postupně připojovat další.

zdroj: coyotes.nhl.com
zdroj obrázků: Twitter a web (Wesley Fry) Arizona Coyotes

© 2019 Hokejový blog. Autor Josef Hlaváč.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky