PROBÍHAJÍ NÁMLUVY

20.12.2019

Kojoti budou i v příštím ročníku hrát v Glendale. Potvrdilo to vedení klubu. Jinak řečeno, nájemní smlouva v Gila River Areně se 1. 1. 2020 prodlouží o další rok, respektive o sezonu 2020/2021. Je to logický tah. Jiný stadion pro kojoty v okolí jednoduše (zatím?!) není. "Ročník NHL 2020/2021 určitě odehrajeme v Gila River Areně," potvrdil prezident a výkonný ředitel Yotes Ahron Cohen.

Od roku 2016 je stadion pod správou společnosti ASM Global (dříve AEG Facilities). Od té doby je nájemní smlouva vždy na dobu určitou (na jednu sezonu) - s tím, že pronájem stadionu se automaticky prodlužuje o další ročník NHL... pokud do 1. 1. v rámci sezony stávající nedojde ze strany AZ k jeho vypovězení, ukončení.

To se tedy nestalo ani letos. Cohen dopředu (minulý pátek) potvrdil, že Coyotes nemají v úmyslu od smlouvy ustoupit.


Fanoušci chodí

Fajn. Víme tedy, kde budeme hrát. Ale... Z dlouhodobého hlediska není toto "nekonečné" prodlužování nájmu o jeden další rok vůbec optimální. Chybí pocit stability. Nejistoty o budoucím směřování klubu se takovým způsobem nikdy nezbavíme, spekulace o stěhování týmu pryč z Arizony se s námi ještě nějaký ten pátek potáhnou dál.

Už dříve se přitom čelní zástupci pouštních psů vyjádřili v tom smyslu, že působení v Gila River Areně není věru životaschopné. Že je potřeba najít nové místo, usídlit se blíž k centru Phoenixu nebo přímo v něm. Slovy majitele Alexe Meruela: "Dlouhodobě udržet tým v Glendale bude obtížné."

Na druhou stranu, i přes jistou vzdálenost od Phoenixu lidi letos do Gila River Areny chodí. Návštěvnost domácích zápasů Yotes oproti letům předchozím vzrostla. Cestu do haly si jednoduše nachází větší dav fans (i přesto, že tam moc nevyhráváme). Naše dosavadní průměrná návštěvnost v průběhu této sezony překračuje hranici 14 tisíc, což je nejvyšší cifra od ročníku 2008/2009.


Phelps přemlouvá

Po letním příchodu zmíněného Alexe Meruela do pozice majoritního vlastníka Desert Dogs vyhlásil manažer Glendale City Kevin Phelps, že by se s novým majitelem AZ rád sešel a pověděl mu o veškerých aktivitách, které se ve Westgate Entertainment District (kde se hala nachází), jeho bezprostředním okolí a celém regionu odehrávají. Na schůzce by mu prezentoval výhody lokality a nějakým způsobem ho přesvědčil o tom, že má význam, aby klub v Glendale zůstal. Že z toho kojoti vytěží prospěch.

Nyní máme prosinec. A něco se skutečně peče. "Mezi námi (Glendale a vedením AZ) probíhá velká aktivita," přiznal Phelps v pátek 13. 12.

K přilákání dalších lidí-konzumentů do Westgate Entertainment District (a tím pádem i na hokejové duely do Gila River Areny) má mimo jiné pomoct to, že se v oblasti postavilo West Valley Desert Diamond Casino. V procesu jsou pak také dopravní projekty, které mají usnadnit/urychlit spojení mezi Phoenixem a Glendale.

zdroj článku: azcentral.com
zdroj obrázku: David Wallace/The Republic